Tesla üçüncü çeyrek raporu açıklandı

0

Tesla üçüncü çeyrek

Tesla üçüncü çeyrek gelirlerine yönelik yeni bir rapor yayınladı. Geçtiğimiz yıl zor günler geçiren Tesla için bu yılın üçüncü çeyreği oldukça başarılı geçti.

Tesla üçüncü çeyrek istatistikleri

FactSet, elektrikli otomobil sektörünün dev ismi Tesla’nın, üçüncü çeyrek istatistikleri için tahminlerini açıkladı. Tahminlere göre Tesla hisse başına 46 sent zarar ve 6.42 milyar dolar kaybetmesi bekleniyordu.

Geçtiğimiz yıl Model 3 üretiminde yaşadığı sorunlarla ekonomik anlamda zorluk çeken Tesla, bu yılın üçüncü çeyreğinde beklenenin aksine başarılı bir dönem geçirdi.

Bu yıl sonunda 360 bin teslimata ulaşması beklenen Tesla, üçüncü çeyrekte 143 milyon dolar net kar elde etti. Bir önceki dönemde yüzde 18,9 olan net kar bu yıl üçüncü çeyrekte 22,8’e ulaştı. Tesla, bir önceki çeyrekte 408 milyon dolar zarar ederek yatırımcılarını hayal kırıklığına uğratmıştı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>