Tesla uygulaması için önemli yenilikler geliyor

0

Tesla uygulaması

Otomotiv sektöründe yenilikçi projelere imza atan Tesla, önemli bir aşamayı daha geçmeye hazırlanıyor. Tesla uygulaması için yakın zamanda önemli yenilikler gelecek.

Tesla uygulaması için iki aşamalı doğrulama geliyor

Otomotiv sektörünün en büyükleri arasına ismini yazdıran Tesla, bir yandan da teknoloji dünyasında da önemli çalışmalara imza atıyor. Özellikle de son yıllarda otomotiv sektörüyle teknoloji sektörü çok iç içe bir şekilde hareket ediyor.

Uzun süredir beklenen iki aşamalı doğrulama özelliği hakkında Elon Musk tarafından Twitter’da önemli bilgiler paylaşıldı. Twitter’da @vicentes isimli bir kullanıcı, Musk’a iki aşamalı doğrulama hakkında soru yöneltti. Musk ise bu özelliğin utanç verici bir şekilde geciktiğini, ancak şirketin şu anda son test aşamasında olduğunu söyledi.

Bu özellikle kullanıcıların hesapları iki aşamalı olarak korunacak, SMS aracılığıyla kimlik doğrulaması yaparak giriş sağlamak mümkün olacak.

Bu uygulama ile kullanıcılar araçlarını açabiliyor, kilitleyebiliyor ve harekete geçirebiliyor. Bu da kullanıcılara uzaktan kontrol imkanı sağlıyor. Ayrıca uzaktan konum bilgisi alınabilmesi, araç yazılımına müdahale etme imkanı ve hareket takibi de uygulamanın öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor. Bu kadar kapsamlı bir uygulamanın, güvenlik konusunda istenilen seviyede olmaması, kullanıcıları tedirgin ediyor. Ancak Musk’ın açıklamasına göre kısa sürede bu sorunlar giderilmiş olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>