Tesla yazılım güncellemesi için araçlarını çağırıyor

0

Tesla yazılım güncellemesi

Çin’de Tesla yazılım güncellemesi için araçlarını geri çağırıyor. Tesla çevrimiçi yazılım güncellemesi ile sorunları giderecek.

Tesla yazılım güncellemesi yapacak

Çin’de düzenleyici kurum yaptığı açıklamada, destekli sürüşle ilgili bir çevrimiçi yazılım güncellemesi için yaklaşık 300 bin Çin yapımı, ithal Model 3 ve Model Y otomobilini ‘geri çağıracağını’ duyurdu.

Devlet Piyasa Düzenleme İdaresi, web sitesinde geri çağırmanın nedeninin elektrikli otomobillerde şu anda sürücüler tarafından yanlışlıkla etkinleştirilebilen ve ani hızlanmaya neden olan destekli sürüş işleviyle bağlantılı olduğunu söyledi.

Çin’de üretilen Tesla otomobilleri için bir ilk olan uzaktan çevrimiçi yazılım ‘recall’ 249.855 Çin yapımı Model 3 ve Model Y otomobili ve 35.665 ithal Model 3 sedanı kapsıyor. Şu anda Şanghay’da Model 3 sedan ve Model Y spor araçları üreten Tesla, endüstri verilerine göre Mayıs ayında 33.463 Çin yapımı elektrikli otomobil sattı. Şimdi ise Tesla, çevrimiçi yazılım güncellemesi için Çin’deki araçları geri çağırıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>