Tesla yazılım mühendisini dava etti

0

Tesla yazılım mühendisi

İşe başladığı üçüncü günde gizli dosyaları çalmaya başlayan yazılım mühendisi dava edildi. Tesla yazılım mühendisi ile mahkemede karşı karşıya gelecek.

Tesla yazılım mühendisi ile davalık olduk

Dünya devi şirketler ile çalışanlar arasında dönem dönem büyük problemler yaşanabiliyor. Bu sorunlar genellikle gizlilik ve güvenlik odaklı oluyor.

Tesla’da göreve başlayan yeni bir yazılımcı, işe başladığı üçüncü günde Tesla’ya ait 26 bin gizli dosyayı çalmaya başladı. Bu gizli dosyalar arasında Tesla’ya ait ticari sırların da yer aldığı belirtildi. Alex Khatilov isimli yazılımcı bu nedenle direkt olarak işten çıkarıldı ancak tüm suçlamaları reddetti.

Tesla tarafından mahkemeye verilen dilekçede Alex Khatilov’un yıllar süren binlerce ticari sırrı çaldığı vurgulandı.

Alex Khatilov ise 20 yıldır sektörde aktif olarak çalıştığını ve gizli dosyaların ne anlama geldiğini çok iyi bildiğini söyledi. Tesla’da bu türden bir dosya asla çalmadığını belirtti. Tesla ise Alex Khatilov’un dosyaları kendi Dropbox’ına aktardığına emin. Eğer böyle bir aktarım geçtiyse dosyaların başka kimin eline ulaşmış olabileceği de merak konusu oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>