Tesla Yunanistan’da ofis kuruyor!

0

Tesla Yunanistan’da

Tesla Yunanistan’da küçük bir Ar-Ge ofisi kuruyor. Kurulacak ofiste elektrik motoru teknolojisi üzerine çalışmalar yürütülecek.

Tesla Yunanistan’da Ar-Ge çalışması yapacak

Ar-Ge çalışmalarını yoğun bir şekilde ABD’de sürdüren Tesla, son birkaç yıldır global bir üretim için farklı ülkelerde ofis ve fabrika kurma planı yapmaktaydı. Birkaç gündür Yunanistan medyasında Tesla’nın 10 tane Ar-Ge mühendisiyle elektrik motoru teknolojisi geliştirmek için Yunanistan’da ofis kuracağı konuşuluyordu. Şirket sözcüsünün yaptığı açıklama ile bu haber doğrulanmış oldu.

Atina şehrinde küçük ama teknik bilgileriyle oldukça yetenekli bir Ar-Ge ekibi ile elektrikli motor geliştirme çalışmalarının yürütüleceği belirtildi. Ekibin sadece elektrikli motorlar üzerine odaklanarak verimli bir çalışma yürütmeleri hedefleniyor. Ofis bölgesi olarak Yunanistan’ın seçilmesinin ise teknik eğitim ve teknoloji altyapısının iyi olmasından kaynaklandığı belirtiliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>