Tesla yüzlerce PowerWall gönderiyor!

0

Maria Kasırgası 20 Eylül’de Porto Riko’nun enerji altyapısını yıkmış ve Yabucoa bölgesinin tamamen karanlıkta kalmasına neden olmuştu. Tesla, yüzlerce Powerwall pil sistemini kasırga sonucu mağdur olan Porto Riko’ya gönderiyor. 

Felaket bölgesi için Powerwall dağıtımına başlayan Tesla, ilk dağıtımı tamamladıktan sonra yeni bir paketleme daha yaparak yardım için bölgeye göndermeye devam ediyor.

İlk kez 2015’te ortaya çıkan Powerwall cihazı, güneş panelleri tarafından toplanan gücü depolamak için tasarlanmış büyük pil olarak lanse edilmişti. Şiddetli kasırga sonrası bölgeye gönderilen yüzlerce Powerwall’un öncelikli işler için gereken elektrik ihtiyacını karşılaması hedefleniyor.

3.4 milyon nüfuslu Porto Riko’da enerji altyapısının çökmesi nedeniyle halk buzdolabına yiyecek koyamıyor ve bölgeye içilebilir su pompalamakta güçlük yaşanıyor. Gerek boyutuyla gerekse taşınabilir olması sayesinde Powerwall, enerji dağıtım şebekesi düzelene kadar halkın ihtiyaçlarını karşılayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>