Tesla’dan elektrikli pickup geliyor

0

Geçtiğimiz ay elektrikli bir tır tanıtan Tesla, şimdi de daha hafif yükleri taşımak için pickup’a ihtiyaç duyan kesime hitap etmek için geliştirdikleri elektrikli pickup’ı tanıtmaya hazırlanıyor.

Elektrikli kamyonet

Elon Musk’ın doğruladığı gelişmeye göre şirket yeni elektrikli otomobili Model Y’nin ardından bir elektrikli pickup tanıtacak.

Model Y ise Tesla’nın elektrikli SUV’u olacak. Model 3’ün üzerine inşa edilen bir crossover olan Model Y şu anda Tesla’nın önceliği konumunda bulunuyor. Otomobil piyasasında SUV’lara yönelik büyük ilginin sonucunda ortaya çıkan Model Y henüz medyaya tanıtılmadı ancak elektrikli bir SUV kullanmayı arzulayanların Model Y’ye büyük ilgi göstermesi bekleniyor.

Musk ise elektrikli pickup çalışmalarına 5 yıldır devam ettiklerini ve Model Y’nin ardından artık bu aracı piyasaya süreceklerini belirten tweet’i ile heyecan yaratmayı başardı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>