Tesla’dan geri çağırma eksikliğiyle ilgili bilgi istendi

Tesla geri çağırma
Tesla geri çağırma

ABD’de düzenleyiciler, Tesla’dan geri çağırma eksikliğiyle ilgili bilgi istedi. Söz konusu uzaktan güncellemenin yeterliliği araştırılıyor.

Tesla’dan geri çağırma eksikliği için açıklama bekleniyor

ABD merkezli güvenlik müfettişleri, park halindeki acil durum araçlarını daha iyi tanımlamak için Autopilot yazılımını güncellediğinde Tesla’nın neden geri çağırma belgelerini dosyalamadığını bilmek istiyor.

Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi, Tesla’ya yazdığı bir mektupta Salı günü elektrikli otomobil üreticisine, internet üzerinden yapılan bir güncellemede güvenlik kusuruyla ilgiliyse araçları geri çağırması gerektiğini söyledi.

Ajans, Tesla’nın direktörü Eddie Gates’e yazdığı bir mektupta, “Motorlu araç güvenliği için makul olmayan bir risk oluşturan bir kusuru azaltan kablosuz bir güncelleme yayınlayan herhangi bir üreticinin NHTSA’ya zamanında bir geri çağırma bildirimi sunması gerekiyor” dedi. Ajans ayrıca Tesla’ya, bazı sahiplerle halka açık yollarda test edilen “Tam Kendi Kendine Sürüş” yazılımı hakkında bilgi vermesini emretti.

En son çatışma, Tesla ile araç güvenliğini ve kısmen otomatik sürüş sistemlerini düzenleyen kurum arasındaki artan gerilimin bir başka işareti oldu. Ağustos ayında ajans, otoyollarda durdurulan uyarı ışıkları yanıp sönen acil durum araçlarına çarpan çok sayıda araç raporu aldıktan sonra Tesla’nın Otopilot’u hakkında bir soruşturma başlattı. Yazılım, arabaları şeritlerinde ve önlerindeki araçlardan güvenli bir mesafede tutabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz