Tesla’nın Autopilot teknolojisini çaldılar mı?

0

Tesla, otomobillerini otonom sürüş moduna geçiren yapay zeka uygulaması Autopilot’u geliştiren ekibin eski yöneticisine dava açtı.

Sterling Anderson idimli eski yöneticinin, Autopilot teknolojisini çalarak şirketten ayrıldığını ve kendi otonom sürüş start up’ını kurduğunu iddia eden Tesla, şimdi iddialarını mahkemede kanıtlamaya çalışacak.

Kendi şirketini kurdu, milyarlarca dolarlık pazara yürüyor

Anderson’ın geçtiğimiz yaz aylarında Aurora Innovation isimli bir start up kurduğunu, Aralık ayında da Tesla’dan ayrılarak kendi şirketinde çalışmaya başladığını tespit eden Tesla bu sırada Anderson’ın Google’ın otonom sürüş teknolojilerinin eski yöneticisi Chris Urmson ile işbirliği yaptığını ve Tesla çalışanlarını Aurora’ya katılmaya ikna etmeye çalıştığını da dile getiriyor.

Tesla şimdi mahkemeden, Anderson’ın Urmson ve Aurora girişiminin, Tesla’dan çalışan transfer etmesini bir yıl boyunca yasaklamasını istiyor. Elon Musk’ın otomobil üreticisi ayrıca, Aurora’nın Tesla’dan çalınmış otonom sürüş teknolojilerini kullanmasının da engellenmesini istiyor.

Anderson ise tüm bu iddiaların Tesla’nın paranoyası olduğunu dile getirerek suçlamaları reddediyor. 

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>