Tesla’nın Cybertruck patent başvuruları ortaya çıktı

0

Tesla Cybertruck

Tesla’nın Cybertruck’ta kullandığı ve kullanamyı planladığı teknolojilerle ilgili patent başvuruları ortaya çıktı. Cybertruck’a özel patentlerde dikkat çekici teknolojiler var.

Tesla Cybertruck teknolojilerini gösterdi

Tesla tarafından 2020’de sunulan ancak yeni yayınlanan patent başvuruları, bu yılın sonunda veya 2022’nin başlarında sevkiyata başlaması planlanan Cybertruck hakkında biraz daha fazla bilgi ortaya çıkardı.

Tesla’nın üzerinde çalıştığı yeni kullanıcı arayüzünün ekran görüntüleri dikkat çekti. Patent başvurularında, kamyon yatağı için geri çekilen tonneau kapağına güneş paneli teknolojisini nasıl entegre etmeyi planladığı görülüyor. Ayrıca başvuru dosyalarında Musk’ın daha önce belirttiği ‘zırh camı’ sisteminin de bir uygulaması görülüyor.

Tesla’nın yeni kullanıcı arayüzüne daha önce, Cybertruck tanıtım etkinliğinde ve şirketin UI başkanı bu yılın başlarında ayrıldığında tanık olmuştuk. Ancak, farklı durumlarda kullanıcı arayüzünün nasıl değişeceği ile ilgili patent başvurusu, Tesla’nın Cybertruck’a özgü bazı özellikleri nasıl gösterebileceğini gösteriyor.

Örneğin; çekiciye bir römork bağlamaya çalışırken Cybertruck’ın ekranının nasıl görünebileceği gösteriliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>