Tesla’nın güneş enerjili şarj istasyonu Çin’de kuruldu

0

güneş enerjili şarj istasyonu

Tesla güneş enerjili şarj istasyonu için Çin özelinde ilk kurulum yeri olarak Tibet’i seçti. Tibet’te Tesla, önemli bir adım atmış oldu.

Tesla güneş enerjili şarj istasyonları ile hizmet verecek

Tesla Weibo yayınında yaptığı açıklamada, Tibet’in başkenti Lhasa’da depolama entegreli ve güneş enerjisiyle çalışan bir şarj istasyonu açtığını söyledi.

Otomobil üreticisi, 2016 yılında California merkezli SolarCity’yi 2.6 milyar dolara satın alarak güneş enerjisi işine girmişti. Şu anda Çin, Tesla’nın en büyük ikinci pazarı konumunda. Ayrıca Çin’in elektrik şebekesinin çoğunlukla kömürle besleniyor olması da Tesla için önemli fırsatlar sunuyor.

Şirketin güneş enerjisi hizmetleri arasında, normal çatı kiremitlerine benzeyen bir güç üretim sistemi olan Solar Roof ve güneş panelleri tarafından üretilen gücü depolayabilen Powerwall yer alıyor.

Geçen yıl Şanghay’da elektrikli araçlar yapan Tesla, Çin’deki güneş ve enerji depolama proje yöneticileri için iş ilanları yayınladı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>