Tesla’nın güneş panelleri alev aldı

0

Elon Musk’ın aynı zamanda güneş panelleri üreterek güneş enerjisiyle elektrik enerjisi sağlama hizmeti veren şirketi Tesla, Solar City’den aldığı bu görevini bir türlü rayına oturtamadı.

Çatı alev aldı

Uzun süredir güneş paneli işinde sorunlar yaşayan Tesla şimdi de bir Walmart mağazasının çatısına kurduğu güneş panellerinin alev almasıyla ağır bri davayla karşılaşacak.

Walmart yetkilileri, mağazanın çatısında çıkan ve mağazaya da ağır zarar veren yangının, güneş panellerinden kaynaklandığını dile getirerek Tesla’ya dava açacaklarını duyurdular.

Daha da ilginci, Walmart yöneticileri yaptıkları açıklamada Tesla teknisyenleri için “güneş enerjisi sistemleri hakkında temel bilgilerden bile yoksun, yetersiz ve kalifiye olmayan çalışanlar,” ifadesini kullanarak, Tesla’yı ağır şekilde eleştirdiler.

Bakalım, bu ağır eleştriler karşısında Elon Musk nasıl bir aksiyon alacak?

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>