Tesla’nın pil depolama sahasında yangın çıktı

0

Tesla pil depolama

Tesla’nın pil depolama sahasında çok tehlikeli bir yangın çıktı. Yangına hızlı bir şekilde müdahale edildi ve diğer ünitelere sıçraması engellendi

Tesla’nın pil depolama tesisinde kritik saatler

Avustralya’nın Victoria eyaletinde 300 MW’lık Tesla Megapack tesisinde yangın çıktı. Dünyanın en büyük pil depolama sitelerinden biri alev aldı.

Tesla’nın donanımlarının bulunduğu ancak işletme ve inşadan Neoen’in sorumlu olduğu sahada test sırasında yangın çıktığı belirtildi. Sahada henüz şebeke bağlantısının olmaması ise büyük bir sorunun önüne geçilmesini sağladı.

Victoria eyaleti yöneticileri, yangını kontrol altına almak ve yakındaki pillere sıçramasını önlemek için hızlı bir şekilde önlem aldıklarını belirtti.

Avustralya’daki bu dev saha, daha çok yenilenebilir entegrasyonu ile santrallerden güç depolamak ve şebekeye gerektiğinde güç sağlamak için kullanılacak. Her Megapack 3 MWh’ye kadar enerji depolama kapasitesine sahip ve burası için çok büyük bir tesis diyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>