Teslimat robotu işe başladı!

0

Teslimat robotu

Starship tarafından üretilen teslimat robotu, bir süredir test denemelerindeydi. Bu robotlar artık Purdue Üniversitesi’nde işe başladı.

Teslimat robotu üniversitelerde çalışacak

Günümüzde kuryelerin görevini artık teslimat robotları almaya başlıyor. Teslimat robotları artık deneme sürüşlerinden çıkarak, gerçek hayatta kuryelik görevlerini yerine getirmeye başlıyor. Starship tarafından geliştirilen teslimat robotları, bu konudaki en iyi örnekler arasında yer alıyor.

Şirketin geliştirdiği teslimat robotları, Purdue Üniversitesi kampüsünde kullanılmaya başlandı. Bu robotlar, kampüs içerisindeki yemek teslimatlarını gerçekleştirmekle görevlendirildi. Özellikle 2 dolar gibi düşük bir ücretle bu teslimatların gerçekleştiriliyor olması, öğrenciler tarafından yoğun ilgi görüyor. Ayrıca bu robotlarla yemek yemek için harcanacak zaman da önemli derecede azalıyor.

Robotların diğer üniversite kampüslerinde de göreve başlaması hedefleniyor. Pittsburgh Üniversitesi’nin de Eylül ayı içerisinde bu robotlara geçiş yapması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>