Thales sinyalizasyon birimini satıyor

0

Thales sinyalizasyon

Thales sinyalizasyon birimini Hitachi’ye satmak için görüşmelerini sürdürüyor. Satışın 2 milyar dolar seviyelerinde olması bekleniyor.

Thales sinyalizasyon biriminden vazgeçiyor

Avrupa’nın en büyük savunma elektroniği şirketi Thales yaptığı açıklamada, demiryolu sinyalizasyon işini Japon Hitachi’ye satmak için görüşmeler yaptığını duyurdu.

Açıklamada, bu satın alım görüşmelerinin 1.66 milyar avro (2 milyar dolar) seviyelerinde olduğu da belirtildi. 1.66 milyar avroluk fiyat etiketi, Thales’in Kara Taşımacılığı Sistemleri adlı biriminin borç dahil işletme değerine karşılık geliyor.

Satış, Fransız firmasının genişleyen operasyonlarını düzene sokmak ve yatırımcılara savunma ve havacılık endüstrileri için yüksek teknolojili ekipman üretmeye odaklandığı konusunda güvence vermek istediği sırada geldi. Thales yaptığı açıklamada, birimin 12 aylık faiz ve vergi öncesi kazancının (FVÖK) 13,8 katını yansıttığını ve anlaşmanın 2022’nin sonunda veya 2023’ün başında tamamlanmasını beklediğini de sözlerine ekledi. Tren kontrol sistemleri ve ücret toplama hizmetleri de sunan sinyalizasyon ünitesi rakiplerine göre küçük ölçekli diyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>