Thundra yatırım aldı

0

2017 yılında OpsGenie’nin kanatları altında geliştirilen Thundra, 2018 yılına gelindiğinde yoluna kendi başına devam etmeye başladı. Aradan geçen sürenin ardından Thundra yatırım almayı başardı.

Thundra’ya 4 milyon dolarlık yatırım

CEO’su Ken Cheney olan ve CTO koltuğunda Serkan Özel’ın oturduğu Thundra, 4 milyon dolarlık yatırım almayı başardı. Uygulamalar için ölçümleme ve güvenlik platformu olarak hizmet veren Thundra’nın yatırımı ScaleX, Battery Ventures ve Growth Circuit tarafından aldınığını da belirtelim. 

Şirket yoluna 6 kişi ile başlamıştı. Şimdi ise bu sayı 13’e çıktı. Thundra’nın hedefi hem Amerika Birleşik Devletleri sınırları içindeki satış hedefini büyütmek hem de ülkemizdeki mühendislik ekibini iki katına çıkarmak. 

Thundra’nın geçmişine bakacak olursak, Serkan Özel‘ın AWS Lambda uygulamalarını takip etmek için bir araç yazma fikri ile harekete geçtiğini söyleyebiliriz. Java ile yazılmış AWS Lambda fonksiyonlarını izleyebilecek bir kütüphane yazan Özal bu kütüphaneyi arayüzsüz bir şekilde Opsgenie’nin kullanımına sundu. Sonrasında ise Opsgenie CEO’su Berkay Mollamustafaoğlu bu arayüz geliştirme talebinde bulundu ve ilk çalışma 2017’de hazırlandı. Başta da söylediğimiz gibi Thundra’nın temelleri 2017’de atılmış oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>