THY, mobil uygulamasından 4 milyon bilet sattı

0

THY mobil uygulamasına ait verileri paylaştı

Türk Hava Yolları (THY) 2018’de 4 milyondan aşkın bileti mobil uygulamadan sattığını açıkladı. THY Basın Müşavirliği mobil uygulama performansını değerlendirdi ve geçtiğimiz yıla ait verileri paylaştı.

Türkiye’den sonra en çok Almanya’da indirildi

THY Basın Müşavirliği’nden  verilen bilgiye göre, bayrak taşıyıcı havayolunun mobil uygulaması geçen yıl 3 milyon kez indirildi. 2017’deki indirilme sayısı ise 2 milyon 500’i geçti. THY’nin açıklamasında uygulamanın en çok indirildiği ülkelere de yer verildi. Buna göre, uygulama en çok Türkiye’de indirildi ikinci sırada ise Almanya yer alıyor. Uygulamanın dil seçenekleri ilk kullanıma girdiğinde sadece Türkçe ve İngilizce mevcuttu. Uygulamaya Almanca, Fransızca, Rusça, İspanyolca ve İtalyanca da eklenerek, toplam sekiz dil seçeneğine ulaşıldı.

Uygulamadaki diğer işlemlerden bazıları

Mobil uygulamaya yolcular, bilet almanın yanı sıra mil işlemlerini de yapabiliyor. Ayrıca  rezervasyon yönetmek ve kayıtlı uçuşlarını görüntülemek de uygulamadaki diğer seçenekler bulunuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>