Tiger Global, Hint edtech Classplus’a yüklü miktarda yatırım yaptı

0

Classplus Perşembe günü yaptığı açıklamada, Tiger Global liderliğindeki C Serisi turda 65 milyon dolar topladığını açıkladı. GSV Ventures, mevcut yatırımcılarla birlikte DisruptAD tarafından desteklenen ve Falcon Edge, Blume Ventures ve RTP Global tarafından yönetilen Alpha Wave Incubation (AWI) da tura katıldı.

Tiger Global 65 milyon dolar topladı

TechCrunch’a konuşan konu hakkındaki yetkili kişi, “Hindistan’da karantinalar başladığında Classplus, 30 milyar dolarlık çevrimdışı ders endüstrisi için kritik altyapı yazılımı olarak ortaya çıktı. Son 12 ayda yaklaşık 10 kat büyüyen platform ile GSV, bunu bir ‘Kitle Eğitim Silahı’ olarak görüyor. GSV Ventures Yönetici Ortağı Deborah Quazzo yaptığı açıklamada, kurucu ortaklar Mukul ve Bhaswat, Hindistan’daki öğretmenlerin çevrimiçi olmalarını sağlayarak daha büyük ve daha güçlü işletmeler kurmalarını sağlarken aynı zamanda yerelleştirilmiş eğitime erişimi genişletmelerini sağlıyor” dedi.

Konuyla ilgili kaynaklara göre Tiger Global, Hintli edtech girişimi Classplus’a 30 milyon dolarlık bir yatırım yapmak için de görüşmelerde bulunuyor. Diğer iki kaynağa göre ise hem birincil yatırım hem de ikincil işlemleri içeren yeni tur, beş yaşındaki Hint girişimine 250 milyon doların üzerinde değer veriyor.

Kaynaklardan biri, yeni turun yakın zamanda GSV tarafından yönetilen 30 milyon dolarlık bir yatırıma daha eklendiğini de söyledi. Ek olarak yeni tur kapanmadığından dolayı, şartların  değişebileceği belirtiliyor.

Koçluk merkezleri için öğrencilerden dijital olarak ücret kabul etmek ve dersleri ve eğitim materyallerini çevrimiçi sunmak için Shopify benzeri bir platform oluşturan Classplus da geçen yıl Eylül ayında Falcon Edge’in AWI, kriket oyuncusu Sourav Ganguly ve mevcut yatırımcılar RTP Global ve Blume’den 10,3 milyon dolar topladı. Girişimler. Araştırma firması Tracxn’e göre, bu tur Classplus’a yaklaşık 73 milyon dolar değer biçmişti.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>