TikoBus artık ClickBus ismiyle hizmet verecek

0

ClickBus’ın 2014 Temmuz ayında Türkiye‘de tanıtımı yapılan yatırımı TikoBus, küresel satışların yüzde 10’undan fazlasını temsil ediyor. Brezilya, Meksika, Tayland, Almanya, Polonya, Pakistan ile Türkiye’de hizmet veren firma, Türkiye’de faaliyet gösterdiği TikoBus ismini, küresel isimleri olan ClickBus olarak değiştirme kararı aldı. Türkiye’de yerel ve ulusal 80’den fazla otobüs firmasıyla iş birliği bulunan TikoBus, 24.11.2014 tarihi itibariyle ClickBus ismiyle hizmet vermeye devam edecek.

Yedi ülkede, 180’den fazla otobüs firması iş birliğiyle 8 binden fazla rotaya otobüs bileti satışı gerçekleştiren ClickBus,  2014 yılı sonu itibariyle küreselde toplam 1 milyon otobüs bileti satışına ulaşmayı hedefliyor. Geçtiğimiz günlerde, LIH, Tengelmann Ventures, Holtzbrinck Ventures’dan 10 milyon dolar değerinde yeni bir yatırım alan ClickBus Türkiye’de 80’den fazla otobüs firması iş birliğiyle, 5 bin 300’den fazla güzergâha pratik ve kolay bir şekilde otobüs bileti alma imkânı sunuyor.

ClickBus Türkiye Genel Müdürü Ömer Küçükdere “Türkiye’de tanıtımımızı yapmadan önce gerçekleştirdiğimiz analizlerde şehirlerarası otobüsle yolculuk pazarının oldukça yüksek bir potansiyele sahip olduğunu tespit etmiştik nitekim geçtiğimiz 4 ay da bizlere bunu ispatladı. Globalde ClickBus olarak yakaladığımız tüm eğilimlere Türkiye’nin de uyum sağladığını görmekteyiz. Bu da online otobüs bileti satışının seyahat severlerce ne kadar benimsendiğinin ayrı bir göstergesi. Türkiye Otobüsçüler Federasyonu’na (TOFED) göre her yıl 210 milyon otobüs bileti satılan Türkiye pazarı 4 milyar dolarlık oldukça büyük bir pazar. ClickBus’un Türkiye girişimi olarak, artık müşterilerimize global markamız olan ClickBus’la hizmet vermeye karar verdik” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>