TikTok 2022’de en büyük üçüncü sosyal medya olacak

0

TikTok 2022

Intelligence verilerine göre TikTok 2022’de en büyük üçüncü sosyal medya olacak. TikTok’un büyüme hızı göz önüne alınarak tahminde bulunuldu.

TikTok 2022’de ilk üçte yer alacak

Insider Inetlligence tahminlerin göre, TikTok Facebook ve Instagram’ın hemen ardından dünyanın üçüncü en büyük sosyal ağı olacak. TikTok’un küresel kurulum tabanına ilişkin açılış tahmininde, daha önce eMarketer olarak bilinen firma Insider Intelligence, 2020’de yüzde 59,8 büyüme ve ardından 2021’de yüzde 40,8 büyüme gördükten sonra TikTok’un 2022’de 755 milyon aylık kullanıcıya ulaşacağını tahmin ediyor.

Facebook, en son kazançlarına göre, yıllık yüzde 6 büyüme gördükten sonra 2.91 milyar aylık aktif kullanıcı bildirdi.

Bununla birlikte, Insider Intelligence’ın tahmini, biraz farklı bir hesaplama seti kullanan kendi 2022 tahminlerine atıfta bulunuyor. Firmanın, analiz ettiği her şirketinkinden farklı olabilen kendi aylık aktif kullanıcı tanımı vardır. Örneğin, bir takvim yılı boyunca yalnızca ayda en az bir kez sürekli olarak oturum açan kullanıcıları sayıyor ve sahte hesapları tahminlerinden çıkarmaya çalışıyor. Bu, müşterilere tüm platformlarda daha tutarlı bir “elmadan elma” karşılaştırması sağlamak için yapılıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>