TikTok ABD seçimleri için bilgi verecek

0

Oracle ile TikTok

ABD’de yoğun olarak kullanılan Çin’li sosyal medya uygulaması TikTok, ABD seçimlerinde bilgi kirliliğini önlemek için, onaylanmış haberlerin yer aldığı bir seçim haberleri kanalı kurdu.

Sahte haber endişesi ABD seçim adaylarının kabusu

100 milyon ABD’li kullanıcıya sahip olan TikTok’un, Çin devleti adına casusluk yaptığı şüphesi ile ABD’de yasaklanması ihtimali gündemdeyken ABD şirketleri tarafından satın alınmasıyla uygulamanın kullanımına devam edileceği anlaşıldı.

2016 seçimlerinde, sosyal medyadan sahte haberler yayıldığı iddiaları gündeme gelmiş ve bu haberlerle seçimin sonuçlarının değiştirildiği iddia edilmişti.

TikTok şimdi 3 Kasım’daki seçimler için merak edenler için oy verme rehberleri ve son gelişmeler hakkında onaylanmış haberler sunacak.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>