TikTok Avrupa’da yeni veri merkezleri açıyor

0

TikTok Avrupa

TikTok, Avrupa’da iki veri merkezi daha açmayı planlıyor. TikTok, hükümetlere ve düzenleyicilere kullanıcıların kişisel verilerine erişilemeyeceği ve içeriğinin Çin Komünist Partisi veya Pekin’in etkisi altındaki herhangi biri tarafından manipüle edilemeyeceği konusunda güvence vermeye çalışıyor.

TikTok’un Avrupa’daki operasyonlardan sorumlu genel müdürü Rich Waterworth bir blog gönderisinde, Çinli ByteDance’in sahibi olduğu kısa video paylaşım uygulamasının Avrupa’daki veri depolama alanını genişletmeyi hedeflediğini söyledi.

Waterworth: “Geçen yıl açıklanan siteye ek olarak, üçüncü taraf bir hizmet sağlayıcı ile İrlanda’da ikinci bir veri merkezi planını tamamlamanın ileri bir aşamasındayız” dedi. İrlanda’da planladığımız operasyonları daha da tamamlamak için Avrupa’da üçüncü bir veri merkezi kurmak için de görüşmeler yapıyoruz. Avrupa TikTok kullanıcı verileri bu yıl taşınmaya başlayacak ve 2024’e kadar devam edecek” dedi.

Şirket ayrıca Ağustos 2022 ile Ocak 2023 arasında AB’de aylık ortalama 125 milyon aktif kullanıcı olduğunu bildirdi. Bu da onu, Dijital Hizmetler Yasası (DSA) olarak bilinen daha katı AB çevrimiçi içerik kurallarına tabi kıldı.

DSA, 45 milyondan fazla kullanıcısı olan şirketleri çok büyük çevrimiçi platformlar olarak etiketliyor ve risk yönetimi, dış ve bağımsız denetim yapmalarını, yetkililer ve araştırmacılarla veri paylaşmalarını ve bir davranış kuralları benimsemelerini şart koşuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.