TikTok CEO’su Kevin Mayer istifa etti

0

TikTok CEO’su

TikTok CEO’su Kevin Mayer, göreve başladıktan çok kısa bir süre içinde istifa etti. Mayer görevde 100 gün durabildi.

TikTok CEO’su neden istifa etti

Son yılların en hızlı büyüyen sosyal medya platformu TikTok, organizasyonel yapısında önemli bir değişikliğe gitmişti. Kevin Mayer’in CEO’luk görevine getirilmesiyle TikTok için yeni bir dönem başlamıştı.

Financial Times tarafından paylaşılan bilgilere göre, TikTok’ta şirket içi bir mektupla Mayer’in ayrılığı duyurulmuş oldu. Mayer’in mektubunda şirketten ayrılmaya karar verdiğini bildirdiği belirtiliyor. TikTok sözcüsü tarafından yapılan açıklamada ise Mayer’in kararına saygı duyduklarını, şirkette geçirdiği süre için kendisine teşekkür ettikleri belirtildi.

Son dönemde ABD ile TikTok arasında yaşanan gerginliğin, Mayer’in çalışma hayatına da olumsuz yansımış olabileceği konuşuluyor. ABD’nin TikTok’un ABD’deki operasyonlarını devretmesi için yaptığı baskı, Mayer’in çalışma hayatını da etkiledi diyebiliriz. Microsoft ve Oracle, TikTok’un operasyonlarını satın almak için girişimlere başladı bile.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>