TikTok CEO’su Kevin Mayer oldu

0

TikTok CEO’su Kevin Mayer

Son yılların en hızlı büyüyen platformu TikTok, artık Kevin Mayer’e emanet. Yeni TikTok CEO’su Kevin Mayer oldu.

Yeni TikTok CEO’su Kevin Mayer

Disney streaming’in başındaki isim olan Kevin Mayer, günümüz geleneksel medyasının en önemli isimleri arasında yer alıyor. Ancak Mayer, sürpriz bir şekilde dijital medyaya geçiş yaptı.

Kevin Mayer, ByteDance’in COO’su ve TikTok’un CEO’su oldu. Kurucu Yiming Zhang, ByteDance CEO’su olarak hizmet vermeye devam ederken, TikTok Başkanı Alex Zhu  ByteDance’in ürün ve strateji başkan yardımcısı oldu.

Geleneksel medyanın başarılı isimlerinden Mayer yaptığı açıklamada, ByteDance’deki bu muhteşem takıma katıldığı için çok heyecanlı olduğunu söyledi. Mayer, şirketin bu başarılı yolculuğuna liderlik etmekten mutluluk duyduğunu belirtti.

İlk olarak The New York Times tarafından bildiliren bu haber, ByteDance ve Disney’in yaptığı duyurularla doğrulanmış oldu.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>