TikTok geliri açıklandı

0

TikTok geliri

Son dönemin en hızlı yükseliş gösteren sosyal medya platformu TikTok yeni istatistiklerini paylaştı. 2019 son çeyreğinde TikTok geliri şaşırttı.

2019 son çeyrek TİkTok geliri

Kullanıcı sayısıyla tüm dünyada büyük bir kitleye ulaşan TikTok, bunu elde ettiği gelire de yansıtmayı başardı. 2018 yılı son çeyreğinde TikTok’un 10 milyon dolarlık gelir elde ettiği duyurulmuştu.

2019 yılına ait verilerini de paylaşan TikTok, son çeyrekte 50 milyon dolar gelir elde etti. TikTok böylelikle, 1 yıl gibi kısa sürede gelirini 4 kat artırmayı başardı.

Apptopia tarafından yapılan araştırmaya göre ise yıllık bazda TikTok’un geliri yüzde 310 artış gösterdi.

2010’lu yılların en çok indirilen 7. uygulaması unvanına sahip olan TikTok, bu büyümesini uzun bir süre daha devam ettirecek gibi görünüyor. TikTok’un sahibi olan Çin merkezli Bytedance ise sosyal medya uygulamalarının da ötesine geçerek kendi telefonunu da geliştirmeye başladı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>