TikTok genel merkezi taşınıyor mu?

0

TikTok genel merkezi

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu TikTok, küresel ölçekte başarıyı yakaladı. TikTok genel merkezi Çin dışında bir ülkeye taşınacak iddiaları gündeme geldi.

TikTok genel merkezi Londra’ya taşınabilir

Çin merkezli ByteDance şirketine ait olan dünyanın en büyük sosyal medya platformu TikTok, küresel ölçekte büyük bir başarı yakalamış durumda. Bu başarıyla birlikte TikTok, yönetim merkezini de Çin’in dışına çıkarmayı hedefliyor.

Özellikle birçok ülkede Çin menşeli ürün ve hizmetler karşı uygulanan baskıcı politika nedeniyle ByteDance, TikTok’un genel merkezini Çin dışında başka bir ülkeye taşımayı hedefliyor. Reuters tarafından paylaşılan bilgilere göre, TikTok’un genel merkezinin yeni adresi Londra olabilir. Hatta ByteDance bu doğrultuda TikTok’u şirket bünyesinden ayırarak ABD merkezli yönetilen bir şirket haline fe getirebilir.

Birçok ülke Çin hükümetinin TikTok üzerinde baskı kurarak, kullanıcı verilerine erişmesinden çekiniyor. Bu nedenle ABD başta olmak üzere birçok ülkede TikTok’a karşı çeşitli kullanım yasakları uygulanıyor. Bu amaçla en büyük yasaklardan biri, TikTok’un en çok rağbet gördüğü Hindistan’dan gelmişti. TikTok’un toplam indirilme sayısının yüze 30’una karşılık gelen 611 milyondan fazla indirmenin Hindistanlı kullanıcılara ait olması, TikTok’u bu yasakla birlikte zor durumda bırakabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>