TikTok gizlilik kontrollerini artırıyor

0

TikTok gizlilik

TikTok gizlilik kontrollerini gençler için artırıyor. yeni kontroller, 18 yaşın altındaki geçleri korumak için yapıldı.

TikTok gizlilik kontrollerini duyurdu

TikTok, çocukları gizli reklamlardan ve uygunsuz içerikten koruyamadığına dair eleştirileri ele almak amacıyla gençler için daha sıkı gizlilik kontrollerini duyurdu.

ByteDance’ın sahibi olduğu TikTok, özellikle gençler arasında dünya çapında hızla büyüdü. Ancak, bir dizi olay gizlilik ve güvenlik politikaları hakkında endişelere yol açtı.TikTok, 13 ila 17 yaş arasındaki kullanıcıları hedefleyen değişikliklerin önümüzdeki aylarda küresel olarak kullanıma sunulacağını söyledi.

Artık 16 yaşın altındaki gençlerden videolarını yayınlamadan önce kimlerin izleyebileceğini seçmelerini isteyen bir pop-up görünecek.16 ila 17 yaş arasındaki kullanıcılar, herkese açık videolarını kimlerin indirebileceğini seçmelerine olanak tanıyan bir açılır pencerenin görünmesini sağlayan bir özelliği de açabilecek.16 yaşın altındaki hesaplardan gelen içeriklerde ise indirmeler kalıcı olarak devre dışı bırakılır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>