Techinside Google News
Techinside Google News

TikTok Hindistan operasyonlarını satabilir

Günümüzün en büyük sosyal medya platformları arasında bulunan TikTok Hindistan operasyonlarıyla ilgili yeni karar alacak.
- Advertisement -

Kısa geçmişine rağmen günümüzün en büyük sosyal medya platformları arasında bulunan TikTok Hindistan operasyonlarıyla ilgili yeni karar alacak. Hindistan’dan gelen yoğun baskı, TikTok’ıu yeni karar almaya zorluyor.

TikTok Hindistan operasyonları için karar aşamasında

Çini le Hindistan arasında yaşanan gerginlik, TikTok’un operasyonlarını da zor hale getirdi. Nüfusu nedeniyle Hindistan’da büyük bir kullanıcı potansiyeli bulunan TikTok, bu potansiyeli kullanamıyor.

Bu nedenle TikTok, bölge bazlı operasyon satışına gidebilir. Hindistan’da Ocak ayında engellenen 59 uygulama arasında yer alan TikTok, operasyonlarını satma kararı almak üzere. TikTok’un çatı şirketi ByteDance, Japonya merkezli SoftBank ile görüşmeler yapmaya başladı. Eğer ekonomik anlamda anlaşmaya varılırsa, TikTok Hindistan’daki operasyonlarını tamamen SoftBank’a devredebilir. Bu sayede Hindistan’da SoftBank aracılığıyla faaliyet gösterilebilir.

Ancak TikTok’un bu satışının bazı kısıtlamalara takılabilir. Çin, teknoloji ihracatı konusunda onaya bağlı bir politika izliyor. Yani ByteDance bu satış kararını alsa bile Çin tarafından engellenebilir. Ayrıca TikTok da bazı kısıtlamalarla satışı gerçekleştirmeyi planlıyor. Örneğin benzersiz bir yapıya sahip olan keşfet ve önerme motoru, ilgili satışa dahil edilmeyebilir.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir