TikTok ile Walmart işbirliği yapıyor

0

TikTok ile Walmart

TikTok ile Walmart arasında yeni bir işbirliğine adım atıldı. TikTok’da ilk defa canlı yayında ürün satışı test edilecek ve Walmart ürünleri satılacak.

TikTok ile Walmart işbirliği

Son yılların en hızlı büyüyen sosyal medya platformu TikTok ile ABD’nin en büyük perakende devi Walmart arasında işbirliği yapıldı. Bu işbirliğiyle canlı yayında ürün satışı test edilecek.

Elindeki büyük kullanıcı kitlesini yeni gelir modeline oturtmayı düşünen TikTok, bir süredir canlı yayında ürün satışı üzerinde çalışıyordu. Bu yeni iş modeli için TikTok, Walmart ile anlaşmaya vardı. Anlaşma kapsamında 10 popüler TikTok kullanıcı ile 1 saatlik bir canlı yayın yapılacak. Bu kullanıcılar Walmart’ta en sevdikleri ürünleri tanıtacak.

TikTok bir süredir platformda alışveriş yapılabilmesi için geliştirme çalışmaları yapmaktaydı. Şimdi alışveriş yap düğmesi ile TikTok, kullanıcıların TikTok’ta gördükleri ürünleri satın alabilmeleri için markanın ilgili web sayfasına yönlendiriyor. Kürsel ölçekli yeni modelde ise TikTok, TikTok Live aracılığıyla satışı hedefliyor. TikTok yöneticilerinden Blake Chandlee, kullanıcıların sevdikleri markaları keşfetmelerini ve daha yakından tanımalarını hedeflediklerini söylüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>