TikTok koronavirüs ile mücadele için bağış yaptı

0

TikTok koronavirüs

TikTok koronavirüs ile mücadele için Dünya Sağlık Örgütü’ne bağış yaptığını açıkladı. Yapılan bu bağışla 10 milyon dolarlık katkıda bulunuldu.

TikTok koronavirüs ile mücadeleye destek veriyor

Ülkemiz dahil tüm dünyayı etkisi altına alan kroonavirüs ile mücadele için farklı sektörlerden yardımlar gelmeye devam ediyor. Birçok şirket, koronavirüs ile mücadelede rehberlik eden Dünya Sağlık Örgütü’ne bağışta bulunuyor.

Bu bağışlardan biri de son yılların en hızlı yükseliş yaşayan sosyal medya platformu TikTok’tan geldi. TikTok, Dünya Sağlık Örgütü’ne ait mücadele fonuna 10 milyon dolar tutarınsa bağış yaptığını duyurdu.

Yapılan bu bağışların, sağlık çalışanları için gerekli ekipman sağlanmasında kullanılacağı belirtiliyor. Dünya Sağlık Örgütü, ihtiyaç duyulan ülkelere destek vermek için 2020 Nisan’da 675 milyon dolarlık kaynak gerekebileceğini duyurmuştu.

TikTok yöneticisi Alex Zhu, yetkililerin belirttiği önlemlere uyulması gerektiğini söyledi.

Şimdiye kadar Dünya Sağlık Örgütü’ne Facebook 100 milyon dolar, FIFA 10 milyon dolar bağış yaptığını açıkladı. Google da bağışta bulunduğunu duyurdu ancak miktarını belirtmedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>