TikTok ofise dönüş planını duyurdu

0

TikTok ofise dönüş

TikTok ofise dönüş için çalışanlarıyla bir bilgi notu paylaştı. TikTok çalışanları, haftada 3 gün ofise gelecekler.

TikTok ofise dönüş stratejisini belirledi

TikTok çalışanlarına, yönetici onayına bağlı olarak yurt içi şartıyla uzaktan çalışma imkanı tanıyacak. Ancak bunun için TikTok çalışanlarının kısmen ofise gelmesi gerekecek.

ABD, Birleşik Krallık ve İrlanda’da stajyerler dahil tüm çalışanları için TikTok, haftada 3 gün ofise gelme şartı koyacak. Haftanın 3 günü ofise gelen çalışanlar, diğer 2 gün için yurt içinde kalmak şartıyla istedikleri yerden çalışabilecekler. İngiltere, Fransa, Almanya, Singapur, Endonezya, Güney Kore ve Japonya gibi birçok ülkede faaliyet gösteren TikTok, bu çalışma modelini ilerleyen dönemde tüm ülkeler için yaygınlaştırabilir.

İşverenlerin büyük çoğunluğu, COVID-19 pandemisi sırasında ofisler yeniden açıldıkça çalışanlarının yüz yüze çalışmaya dönmek istemediğin belirtiyor. Bunun yerine iş verenler genel olarak hibrit çalışma modelini hayata geçiriyor.

Apple Inc, Google ve Amazon, bu yıl hibrit bir çalışma modeline geçme konusunda benzer duyurular yapmıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>