TikTok politika ihlallerini otomatik tespit edecek

0

TikTok politika ihlalleri

TikTok politika ihlallerini otomatik olarak tespit edebileceği bir sistemi devreye alıyor. Sistem ABD ve Kanada’da uygulamaya alındı.

TikTok politika ihlalleri üzerine yoğunlaşıyor

TikTok, politikalarını ihlal eden içeriği belirlemek ve kaldırmak için dünyanın dört bir yanındaki pazarlarda test ettiği birkaç sistemi Kanada ve ABD’ye getirdi.

ABD güvenlik başkanı Eric Han bir blog yazısında: “Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik platformlarının çoğu gibi, TikTok’a yüklenen içerik, başlangıçta, bir güvenlik ekibi üyesi tarafından daha fazla incelenmek üzere potansiyel politika ihlallerini belirlemek ve işaretlemek için çalışan teknolojiden geçer. Bir ihlal tespit edilirse video kaldırılır ve içerik oluşturucuya kaldırma ve nedeni hakkında bilgi verilir, kaldırmaya itiraz etme fırsatı verilir. Herhangi bir ihlal tespit edilmezse video yayınlanacak ve TikTok’taki diğer kişiler bunu görüntüleyebilecek” dedi.

Han önümüzdeki birkaç hafta içinde, video oluşturma platformunun, yüklemeden hemen sonra politikalarını ihlal eden bazı içerik türlerini otomatik olarak kaldırmak için teknolojiyi kullanmaya başlayacağını söyledi. TikTok’un engelleyeceği içerikler arasında cinsel faaliyetler, yetişkin çıplaklığı, yasa dışı faaliyetler, şiddet içeren konullu içerikler yer alıyor.

Ancak her zaman olduğu gibi, içerik oluşturucular, videolarının kaldırılmasına doğrudan uygulama aracılığıyla itiraz edebilecek veya olası ihlalleri incelenmek üzere TikTok’a bildirebilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>