TikTok şeffaflık raporu yayınladı

0

TikTok şeffaflık raporu

TikTok şeffaflık raporu ile ülkelerin kendilerinden bulunduğu taleplere ve TikTok’un bunlara verdiği cevaplara yönelik yeni bir istatistik yayınladı. Raporda Çin’in istatistikleri şaşırttı.

TikTok şeffaflık raporu

Sosyal medya platformları, dönem dönem ülkelerin kendilerinden bulundukları taleplere ve bu taleplere verilen yanıtlara yönelik şeffaflık raporu yayınlayabiliyor. Son yılların yükselişteki sosyal medya platformu TikTok, yeni bir şeffaflık raporu yayınladı.

Raporda en çok dikkat çeken, Çin’in hiçbir sosyal medya kullanıcı verisini istememesi oldu. Kanada ise sadece bir tane acil durum için kullanıcı bilgilerine erişim istemiş.

Raporda, en çok bilgi isteyen ülke ise 107 defa talepte bulunan Hindistan oldu. Hindstan’ı 70 tane talep ile ABD takip etti.

Son zamanlara damga vuran bir diğer olay ise TikTok’un siber tehdit olarak görülmesi nedeniyle ABD ordusu tarafından kullanımının yasaklanması oldu. Kanada’da çok hızlı bir şekilde yükselişe geçen TikTok, buradaki faaliyetleri için 3 yani pozisyon da açtı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>