TikTok tüketici hakları ihlali için savunma verecek

0

TikTok tüketici hakları

TikTok tüketici hakları ihlali iddiaları için savunma vermek durumunda kaldı. Bunun TikTok’a 1 aylık süre verildi.

TikTok tüketici hakları ihlali iddialarını yanıtlayacak

TikTok, dünya çapında, özellikle gençler arasında hızlı bir büyüme kaydetti. Ancak son günlerde yaşanan bir dizi olay, gizlilik ve güvenlik politikaları hakkında endişelere yol açtı.

Avrupa Komisyonu, şirketin ticari uygulamalarını ve politikasını gözden geçirmek için TikTok ve ulusal tüketici gruplarıyla resmi bir diyalog başlattığını açıkladı. Didier Reynders, COVID-19 salgınının getirdiği daha fazla dijitalleşmenin özellikle savunmasız tüketiciler için yeni riskler yarattığını söyledi.

Reynders: “Avrupa Birliği’nde, videolarda afiş gibi örtülü reklamlarla çocukları ve küçükleri hedef almak yasaktır” dedi.

TikTok ise İrlanda Tüketiciyi Koruma Komisyonu ve geçtiğimiz günlerde uygulamaya koyduğu İsveç Tüketici Ajansı önlemleriyle görüşeceğini söyledi. Şirketten yapılan açıklamada, “Genç kullanıcılarımızı korumak için, tüm 16 yaş altı hesaplarını varsayılan olarak gizli hale getirmek ve doğrudan mesajlaşmaya erişimlerini devre dışı bırakmak da dahil olmak üzere bir dizi adım attık” denildi.

Ayrıca TikTok tarafından: “Ayrıca, 18 yaşın altındaki kullanıcılar sanal hediyeler satın alamaz, gönderemez veya alamaz ve dijital rıza yaşının altındaki kişilere doğrudan hitap eden reklamları yasaklayan katı politikalarımız vardır” açıklaması yapıldı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>