TikTok uygulama içi ödeme hizmeti sunacak

0

TikTok uygulama içi ödeme

TikTok uygulama içi ödeme hizmetiyle kullanım kolaylığı sağlayacak. TikTok, Çin’de gerekli başvuruları yaptı.

TikTok uygulama için ödeme özelliğine kavuşuyor

Günümüzün en çok indirilen uygulamaları ve sosyal medya platformu arasında yer alan TikTok, yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Bu özelliklerden sonuncusu ise uygulama için ödeme imkanı oldu.

Aslında TikTok’un çatı şirketi ByteDance’ın Eylül 2020’de ödeme servisi UIPay’i satın almasıyla süreç başlamıştı diyebiliriz. Satın almayla birlikte Çin’de ödeme lisansı alan ByrteDance, bunu sahibi olduğu platformlara yaymayı planlıyor. Bu hizmetin yaygınlaşmasıyla birlikte TikTok, elektronik ödeme seçeneğine sahip olacak. Yeni özelliği TikTok’ta reklamlarda ve olası ürün satışlarında büyük bir avantaj sağlaması hedefleniyor.

ABD’de hedef tahtasında olan ve Hindistan’da yasaklanan TikTok, tüm zorluklara rağmen büyümeye devam ediyor. Ulusal güvenliği tehdit ettiği gerekçesiyle eleştiriler alan TikTok’un yükselişinin 2021’de de devam etmesi bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>