TikTok ve HackerOne işbirliği yaptı

0

TikTok ve HackerOne

TikTok ve HackerOne yeni bir hata programı için iş birliği yaptı. TikTok bu işbirliği ile güvenlik açıklarına yönelik adım atıyor.

TikTok ve HackerOne iş birliği

Son yılların en hızlı büyüyen sosyal medya platformu TikTok, yazılımsal iyileştirmelerine de devam ediyor. Şirket, bunun için yeni bir iş birliğine de gitti.

Yayınlanan bir blog yazısında, HackerOne ile TikTok arasındaki yeni işbirliği duyuruldu. Bu iş birliği ile yazılımcılardan akademisyenlere kadar çeşitli uzmanlara kadar gelecek geri bildirimlerle güvenlik açıkları tespit edilecek. Bu güvenlik açıklarının önem seviyesine göre kişiler 50 dolardan 15 bin dolara kadar çeşitli ödüller kazanabilecek.

TikTok bu sayede farklı alanlardaki güvenlik açıklarını ortadan kaldırmayı ve birçok ülke ile arasında yaşanan sorunları azaltmayı hedefliyor. Bazı gizli kalmış hataların da yakalanabilmesiyle TikTok, başta ABD olmak üzere birçok ülkeyle sorun yaşayabiliyor. HackerOne ile yapılan iş birliğinin, TikTok’un işini uzun vadede kolaylaştıracağı belirtiliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>