TikTok yayın akışı hakkında bilgi verdi

0

TikTok yayın akışı

Dijitalde çok iyi bir strateji izleyen TikTok, hızlı yükselişine devam ediyor. TikTok yayın akışı stratejisi hakkında önemli bilgiler paylaştı.

TikTok yayın akışı nasıl sağlanıyor

Günümüzde dijital hizmetler ve sosyal medya uygulamalarını ön plana çıkaran özelliklerin başında kişiselleştirme geliyor. Kişiselleştirilmiş bir akış, kullanıcıları platformlarda daha uzun süre tutabiliyor.

TikTok, yayın akışında sağladığı kişiselleştirme ile bunu en iyi başaran platformlardan biri. Çok kısa bir sürede dünyanın en büyük sosyal medya uygulamalarından biri olan TikTok, bu konudaki tecrübelerini paylaştı.

TikTok, ilk olarak daha fazla takipçili hesapların içeriklerini kullanıcılarda For You kısmında sunarak bu işleme başlıyor. Bu içerikleri ise kullanıcıların daha önce beğendiği, paylaştığı ve tercih ettiği videolar arasından seçiyor. TiKTok’u bu konuda ön plana çıkaran konu ise For You bölümündeki videolarda ilgilenmiyorum seçeneğinin yer alması. Kullanıcılar, ilgilenmedikleri videoları burada seçtiğinde, bu tarz videolar kullanıcılara sunulmuyor.

Ayrıca bir kullanıcı TikTok’a katıldığında, karşısına farklı kategoriler çıkıyor. Spordan yemeğe birçok kategoriden, kullanıcıdan ilgilendiklerini seçmesi isteniyor. Bu da TikTok’un kullanıcılara ilgi alanlarına uygun içerikler sunmasını daha kolay hale getiriyor. Sürekli olarak güncellenen algoritma sayesinde, kullanıcının tercihlerine bağlı bu akış da güncelleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>