TikTok yönetici değişikliğine gitti

0

TikTok yönetici

TikTok yönetici değişikliğine giderek, ByteDance’ın CFO’sunu bünyesine kattı. Shouzi Chew artık ABD operasyonlarına liderlik edecek.

TikTok yönetici değişikliği yaptı

Yönetici değişikliğiyle TikTok’a yeni icra kurulu başkanı atandı. Ana şirket ByteDance’ın finans müdürü Shouzi Chew, COO rolünü üstlenecek olan geçici başkan Vanessa Pappas’tan devralacak.

ByteDance’teki mevcut görevinden önce Chew, CFO’su ve uluslararası başkanı olduğu Xiaomi’de yaklaşık 6 yıl çalıştı. ByteDance CEO’su Yiming Zhang: “Shou, ilk yatırımcılarımız arasında yer alan ve 10 yıl boyunca teknoloji sektöründe çalışan bir ekibe liderlik eden şirket ve endüstri hakkında bilgi sağlıyor. Ekibe derinlik katacak, kurumsal yönetişim ve uzun yıllar dahil olmak üzere alanlara odaklanacak. ” dedi.

Eski Başkan Donald Trump’ın ByteDance’a ulusal güvenlik endişeleri nedeniyle ambargo uygulamasıyla TikTok zor bir dönem geçirmişti.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>