Tim Cook Hintli adamdan şikayetçi oldu!

0

Tim Cook Hintli

Bir süredir Tim Cook Hintli bir adam tarafından taciz edilmekteydi. Tim Cook’un şikayeti sonrasında Hintli adama ceza verildi.

Tim Cook Hintli adamı şikayet etti

Apple CEO’su Tim Cook, son günlerde ilginç haberlerle gündeme gelebiliyor. Tim Cook, bu kez Hintli bir adam ile yaşadığı olaylar nedeniyle teknoloji gündemine düştü.

Rakesh Sharma isimli bu kişi, bir süredir Cook’u takip etmekteydi. Hatta birkaç kez Cook’un mülküne izinsiz giriş yaparken ve duvarlardan atlarken yakalanmıştı. Rakesh Sharma isimli bu adam, son olarak Cook’un evine tırmanırken elinde şampanya ve çiçekle yakalanmıştı.

Üstelik Rakesh Sharma’nın, Tim Cook’a bir süredir tehdit ve taciz içerikli mesajlar da gönderdiği belirtiliyordu.

Cook, sonunda Sharma isimli bu kişi için suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunun ardından Sharma’ya, Cook ve diğer Apple çalışanlarına 200 metreden daha fazla yaklaşmamasına yönelik ceza verildi. Sharma’nın bu taciz ve tehditlerine devam edip etmeyeceğini ise hep birlikte göreceğiz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>