Tim Cook’a 90 milyon dolarlık prim

0

Apple’ın CEO’su Tim Cook, Apple’ın gelirlerine göre hesaplanan yıllık pirimi için şirketten 89.2 milyon dolar almaya hak kazandı.

2016 yılında Apple hisselerinin gösterdiği performans üzerinden hesaplanan prim Cook’a yine Apple hisse değeri olarak ödenecek. 56 yaşındaki CEO böylece sahip olduğu Apple hisselerine 560 bin adet daha katmış olacak.

2011 yılında beri Apple’ın başında olan Tim Cook’un aldığı 89.2 milyon dolarlık bu prim, şirketin çalışanlarına ödeyebileceği en yüksek pirim olarak tanımlanıyor.

Apple, Ağustos ayı içinde analistlerin tüm beklentilerini tersine çıkararak, hisse senetlerinin fazlasıyla değerlenmesiyle rekor kırmış ve hisse değeri 159 doları geçmişti. Öte yandan Tim Cook, 2015 yılında yaptığı bir açıklamanın ardından, şirketten kazandığı primlerin büyük bölümünü hayır kurumlarına bağışlıyor. Yeni alacağı hisselerin de Cook’un ilgi gösterdiği hayır kurumlarına geçeceği düşünülüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>