Tim Cook’a iPhone X şoku

0

Büyük umutlarla üretilen iPhone X, Tim Cook’un en büyük kabusuna dönüşmek üzere. Apple’ın büyük umutlarla ve iPhone’un 10. yılına özel olarak piyasaya sürdüğü yeni iPhone’un satışları hiç de iyi gitmiyor. 

1000 dolar fiyat fazla mı geldi?

Şirket, iPhone X satışlarının düşük kalması nedeniyle rahatsızlığını şimdi iPhone X üretimini yarıya indirerek kabul etmiş oluyor. 

Piyasaya çıkalı üç ay olmasına rağmen Apple’ın beklediği ilgiyi görmeyen 10. yıla özel X’li iPhone, şirketin 2017 finansal raporlarının da zayıf görünecek olmasının ve hisse fiyatlarının muhtemel düşüşünün baş sorumlusu olarak kabul ediliyor.

Apple telefonun özellikle Noel döneminde büyük satış rakamlarına ulaşacağını umuyordu ancak işler hiç de yolunda gitmiş görünmüyor.

999 dolar fiyatla satışa çıkan iPhone X bugüne kadar üretilmiş en gelişmiş iPhone olarak kabul ediliyordu. Ancak fiyat seviyesinin 1000 dolar düzeyine çıkması çok eleştiri almıştı. Öyle görünüyor ki, dünyadaki Apple fanboylarının iyi bir iPhone için ödemeyi kabul edecekleri fiyat 1000 doların altında kalıyormuş. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>