Tim Cook’un geliri açıklandı

0

Tim Cook’un geliri

Tim Cook’un geliri 2020 yılında büyük bir artış yaşadı. Tim Cook tarafından sunulan raporla, kendisinin geliri öğrenilmiş oldu.

Tim Cook’un geliri dudak uçuklatıyor

Günümüzde teknolojinin en önemli isimlerinden olan Tim Cook, elde ettiği gelirle de çok konuşulan isimler arasında yer alıyor. Tim Cook’un 2020 yılı geliri ise dudak uçuklatıcı cinsten diyebiliriz.

2020 yılında Tim Cook, Apple’dan 3 milyon dolar maaş aldı. Ancak performans ve başarı odaklı bir sistem uygulayan Apple, uyguladığı teşviklerle Tim Cook’a 10 milyon 731 bin dolar ek ödeme yaptı. Yani Cook’un elde ettiği toplam gelir 13 milyon 731 bin dolar oldu.

Tim Cook’un kişisel giderlerini de karşılayan Apple, bunun için 1 milyon 38 bin dolar ek ödemede de bulundu. Ayrıca Cook’a güvenlik nedeniyle özel jet verilirken, tüm tatil ve iş seyahatleri de şirketi bütçesinden karşılandı.

Bloomberg tarafından paylaşılan verilere göre ise bu gelirde hisse senetlerinden elde edilen gelir dikkate alınmamış durumda. Buradan elde edilen gelir de dikkate alındığında Tim Cook’un kazandığı paranın 1 milyar doları aştığı iddia ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>