Tinder, kazancından pay isteyen yöneticilerini kovdu

0

Çöpçatan uygulaması Tinder, Ağustos ayında şirkete dava açan üst düzey yöneticilerin de aralarında yer aldığı bazı çalışanlarını işten çıkardı.

Kar payı vermemek için

Tinder’ın kurucılarından birinin de aralarında olduğu yöneticiler, Tinder’ı satın alan ve yöneten ana şirket Match Group ve IAC/InterActiveCorp’un şirketin değerini ve kazancını düşük göstererek, yöneticilere ödemesi gereken kar paylarını kaçırdığını iddia ederek dava açmıştı.

Toplamda 2 milyar dolarlık tazminat isteyen yöneticilerin ise artık işine son verildi ancak dava düşmüş değil ve mahkemenin incelemesi sonunda şirketin değerinde manüpülasyon yapıldığı ortaya çıkarsa, Tinder’ın eski yöneticilerine tazminat ödemek zorunda kalmasının yanında, vergi kaçırmak nedeniyle de başı derde girebilecek.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>