Tinder’da telefon numarasıyla bloklama geliyor

0

Gönül işlerini dijital uygulamalardan yürüten yüzlerce trilyon insan için Tinder güzel bir özelliği devreye alıyor.

Beni görmeni istemiyorum Berkecan!

Eski sevgililerin birbirlerini sahte hesaplar üzerinden takip etmesini veya taciz etmesini engellemek için Tinder telefon numaraları üzerinden engel koyma özelliğini devreye alacak.

Böylece kullanıcılar, doğrudan bir telefon numarasını engellediğinde, o telefon numarasına bağlı başka hesapların da kullanıcıya ulaşması engellenmiş olacak.

Bu yeni yöntem sayesinde, henüz Tinder’a katılmamış bile olsa bir kişi ileride bu telefon numarasıyla Tinder’a kayıt olduğunda, ilgili kişinin hesabını göremeyecek, ona mesaj atamayacak, taciz edemeyecek.

Benzer önlemlerin, Facebook/Instagram gibi sosyal medya platformlarında da talep edileceğini ve uygulamaya gireceğini tahmin etmek zor değil. Bakalım ne zaman gerçekleşecek?

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>