Tokyo Olimpiyatları dronlarla açıldı

0

Tokyo Olimpiyatları dron

Tokyo Olimpiyatları dronlarla harika bir açılışa ev sahipliği yaptı. 1.824 insansız hava aracı ile harika bir görsel şölen yapıldı.

Tokyo Olimpiyatları dronlarla görsel şova ev sahipliği yaptı

Ev sahibi ülke, orkestrasyonlu bir video oyunu müziği içeren ulusların geçit töreniyle büyüledi ve ardından Olimpiyat piktogramlarını içeren bir performansla yaratıcılık örneği gösterdi. Ancak görsel şovlardan en büyüğü ise sona bırakıldı.

Törenin sonuna doğru 1.824 insansız hava aracından oluşan bir filo Olimpiyat Stadı’nın üzerinde gökyüzüne yükseldi. Başlangıçta 2020 Oyunlarının sembolünde dizildi, daha sonra John Lennon’un Olimpiyatlar “Imagine” adlı eserinin bir yorumuyla Dünya şeklini aldılar.

2017’deki Super Bowl LI’de , ABD bayrağını oluşturan 300 Intel uçağı gibi dronlarla birçok görsel şovu daha önce görmüştük. Teknik olarak, Tokyo’nun üzerinde gerçekleşen drone gösterisi şimdiye kadarki en büyük gösteri değil. Çin’in Şangay kentinde 3.218 dronluk Hyundai’a ait gösteri, halen en büyük dron gösterisi olma unvanını taşıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>