Tokyo Yaz Olimpiyatları teknoloji şovuna dönüşecek!

0

Tokyo Yaz Olimpiyatları

Gelecek yıl düzenlenecek Tokyo Yaz Olimpiyatları, teknoloji odaklı bir şölen olacak. Olimpiyatlara özellikle Toyota ve Panasonic damga vuracak.

Tokyo Yaz Olimpiyatları hangi teknolojilere ev sahipliği yapacak?

Önümüzdeki yıl Japonya’da teknoloji dolu bir etkinlik düzenlenecek. Etkinlikte Japonya’nın en büyük teknoloji şirketleri de dahil olmak üzere birçok şirket son teknolojileri sergileyecek. Bu hafta düzenlenen basın toplantısında, etkinlikte sergilenecek olan teknolojilere yönelik ön tanıtım yapıldı. Etkinlikte özellikle Japonya’nın yaşlı nüfusuna yönelik geliştirilen en yeni teknolojiler yer alacak.

 Tokyo Olimpiyatları genel müdür yardımcısı Masaaki Komiya, robotların insanlarla dostane bir şekilde çalışabileceğini söyledi. 

Etkinliğin ana sponsoru olan Toyota, teslimat robotları ve yaşlılara destek robotu olmak üzere 16 farklı robot sergileyecek. Etkinliğin yardımcı sponsoru Panasonic ise bagaj taşıma ve ağır nesneleri kaldırma olmak üzere 20 farklı robot ve mekanik dış iskeletini tanıtacak.

Etkinlik, robot teknolojilerinin kısa vadede günlük hayatımızda nasıl bir etkisinin olacağını gösteren bir vitrin olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>