TomTom otonom sürüş teknolojisi geliştirecek

0

Ünlü navigasyon sistemleri üreticisi TomTom, beklenmedik bir hamle yaparak, otonom sürüş teknolojileri geliştiren Autonomos’u satın aldı.

Almanya/Berlin menşeli Autonomos, otonom sürüş teknolojileri konusunda uzun zamandır Ar-Ge çalışmaları yapan bir start-up. 2012’de bir grup yazılım mühendisi ve akademisyen tarafından kurulan şirket Almanya’da otonom sürüş teknolojileri geliştiren önemli merkezlerden biri olarak biliniyor.

Otonom sürüş yakın geleceğin vazgeçilmezi

TomTom yeni satın aldığı şirketin, harita bazlı otonom sürüş uygulamaları üzerine yoğunlaşacağının altını çiziyor. Bu da, otonom otomobiller geliştirecek otomobil şirketlerinin, TomTom lisanslı harita uygulamalarını seçmeyi kolaylaştıracak.

Şirketin 32 çalışanı Berlin’deki Ar-Ge labortavurlarında çalışmaya devam edecek ancak artık laboratuvarlar doğrudan TomTom’a bağlı olacak.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>