Top Hat dijital kitap platformu girişimine 22.5 milyon dolar aldı

0

Bulut tabanlı öğretim platformu Top Hat, Union Investor Venture’tan C serisi finansman turunda 22.5 milyon dolar tutarında finansman sağladı. Union’un yanı sıra Emergence Capital, Gürcistan İş Ortakları, iNovia Capital, Golden Venture Partners, Version One Ventures ve SoftTech gibi pek çok marka da seriye katıldı.

Top Hat Girişimi Önemseniyor

Toronto’da 2009 yılında kurulan Top Hat, eğitimcilerin akademik içeriği oluşturmasını ve dağıtmasını sağladığı gibi öğrencilere yönelik interaktif bir yazılım da sunuyor. Ayrıca, öğretim elemanının öğrencilerin katılımını sağlamasına, not almasını veya öğrenciler arasında anket yapmasına dahi izin veriyor. Bu açıdan sadece ders kitaplarının dijital platformuna yönlendirilmesi noktasında değil, işleyiş sırasında da canlı etkinlikleri ile dikkat çekiyor.

Daha önce yaklaşık 20 milyon dolarlık kaynak sağlayan marka, 22.5 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte bu alanda çalışmalarını da hızlandıracak. Akademik içeriğin yaratılması ve dağıtımı için yeni çözümlerin geliştirileceğini duyuran Top Hat, aldığı yatırımların büyük bir bölümünü bu alanda kullanacak.

Markanın kurucu ortağı ve CEO’su Mike Silagadze yaptığı açıklama ile güncel durum hakkında bilgi verirken, şu anda ders kitap yayıncılığının çöktüğünü söyleyen Silagadze, benzer sistemlerin daha çok ön plana çıkacağını ifade etti. Amaçlarının eğitimi eğlenceli ve etkili kılmak olduğunu vurgulayan Silagadze, kendilerine inanan bir grup bularak yatırım almaktan mutlu olduklarını söyledi.

2016’da Top Hat, Denver ve Toronto gibi merkezler ile 200’e yakın çalışana ulaştı ve platformun şu anda Kuzey Amerika’daki bin okulun dörtte üçüne eriştiği iddia ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>