Toplantı için ne kadar vakit harcıyoruz?

0

Y kuşağının iş dünyasında meydana getirdiği dönüşüm toplantı alışkanlıklarına da etki edecek. İnternet erişiminin kolaylaşması ve mobil cihaz sayısının artmasıyla birlikte mobil çalışma eğilimi giderek yaygınlaşıyor. Unify’ın Y kuşağı özelinde yaptığı araştırmaya göre, mobil hayat tarzını benimseyen Y kuşağının yüzde 89’u 09.00-17.00 zamanlı bir iş yerinden çok daha esnek çalışma saatleri sunan firmaları tercih ediyor.

Araştırmaya katılanların yüzde 89’u mobil çalışma planlaması yapacağı iş yerlerinde daha mutlu olacağını belirtiyor. Avrupa’da faaliyet gösteren şirketlerin yüzde 70’inin toplantılarını sanal platformlar üzerinden gerçekleştirdiğine vurgu yapılıyor. Araştırmanın dikkat çeken diğer bir sonucu ise çalışanların haftada ortalama 12 saatlerini farklı kanallardan gelen bilgi ve belgeleri aramakla harcadıklarını ortaya koyması.

İş hayatınızı bölmeyin, her şey tek ekranda

Unify’ın bütün çözümlerinin odağında kurumların verimliliklerini artırmak olduğunu belirten Unify Türkiye Ülke Müdürü Erda Tütüncüoğlu, “Sunduğumuz çözümler, çalışanların kendi işlerine odaklanabilmelerini sağladığı için verimliliği doğrudan etkiliyor. İletişim teknolojileri konusunda teknolojik eğilimleri belirleyen bir firma olarak, yatırımın korunmasına da önem veren kullanıcıların ilk tercihi oluyoruz.

Yenilikçi ve kullanıcı odaklı yaklaşımımız Circuit ile çalışanlar nerede olurlarsa olsunlar, birbirleriyle hızlı irtibat kurup, işlerini sonuçlandırabiliyor. Bu uygulama ile toplantı geçmişleri, paylaşılan teklif ve projeler dahil her türlü bilgiye tek ekrandan hızlıca ulaşılıyor. Yüz yüze konuşma rahatlığı sunduğu için şehir veya ülke dışında gerçekleşen seyahatlerden kaynaklanan otel, seyahat masrafları gibi giderler işletmelerin kasalarında kalıyor.” dedi.

Tümleşik iletişim ile süreç performanslarında gelişim, daha yüksek çalışan ve müşteri motivasyonu elde edilmesini sağlıyor. Tümleşik iletişim sayesinde coğrafi bakımdan birbirine uzak ekipler yüksek seyahat masraflarından tasarruf elde edebilirken, yüksek enerji masrafları ve karbon emisyonu da azaltılabiliyor. Seyahat masraflarından yüzde 30 oranında tasarruf elde edilmesini mümkün kılan tümleşik iletişim teknolojilerinin yeni nesil iş hayatının olmazsa olmazları arasında yer alması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>