Toplantı odalarının yeni gözdesi: Logitech Group

0

Logitech denince aklınıza ilk olarak klavye ve fare gelmesi gayet normal. Şirketin Türkiye’deki küçük ama etkin ekibinin başındaki isim, Mustafa Uyar, hafta ortasında Grand Hyatt İstanbul’da basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıyı “Bizde tasarım bir şirket kültürüdür” ifadesiyle açtı. “35 yıl önce bilgisayar fareleriyle ile girdiğimiz aksesuar pazarında bu yaklaşımımız hiç değişmedi.” Toplantının ana konusu olan Logitech Group adlı yeni ürüne bakınca bunu görmek mümkün. Bir kamera, bir merkez hub ve mikrofon setinden oluşan bu konferans aksesuarı, şıklığıyla ilk bakışta bir son kullanıcı ürününe benziyor. Logitech Group’a baktığınızda iPad’inize takıp kullanabilecekmişsiniz gibi duruyor.

Ancak kurumun Türkiye Müdürü Mustafa Uyar, sınırları gayet net çiziyor: Logitech Group, oturma odanıza kurup verim alabileceğiniz bir ürün değil. 1.399 dolarlık satış fiyatıyla bu ekipmanın hedefinde şirketler, daha detaylı olursak toplantı odaları var.

logitech group

Logitech Group ile kurumsal pazara giriyor

Gittikçe küçülen PC pazarının aksesuar dünyasını etkilemesi kaçınılmazdı. İşin aslı, 2008 yılında yaşanan global krizin ardından Logitech’in bile toparlaması dört yıl sürdü. Büyümeye 2012 yılında kaldığı yerden devam edebilen şirket, stratejik bir karar aldı ve büyümenin arttığı kilit pazarlara yöneldi: Oyuncu ekipmanları, mobil (Bluetooth) hoparlör ve ofis çevrelerine hitap eden B2B çözümler.

B2B çözümler için ise şirketin “amiral gemisi” Logitech Group olarak konumlanıyor. Sebebi ise oldukça basit: Değişen iş yapış şekilleri uzaktan çalışmayı vazgeçilmez kılıyor. Diğer yandan farklı şehirlerde/ülkelerde ofisleri bulunan büyük ölçekli şirketlerin sayısı her geçen gün artıyor. Ayrı birimleri toplantı odaları üzerinden birbirine bağlamak için nitelikli, yüksek performanslı ve kolay kullanımlı bir aygıta ihtiyaç duyuluyor.

Logitech Türkiye Müdürü Mustafa Uyar yenilenen B2B çözümleri basına tanıtıyor.
Logitech Türkiye Müdürü Mustafa Uyar yenilenen B2B çözümleri basına tanıtıyor.

Logitech Group işte tam olarak bu ihtiyaca yanıt verecek bir çözüm. Hub cihazı bir bilgisayara bağlayıp, kamerayı da buna kabloyla bağladığınızda hazırsınız. Kurulumun basitliğine bir de yüksek çözünürlük, mikrofonlardan alınan sesin kalitesi ve farklı noktalara zum yapabilme özelliği sayesinde Logitech Group, her şirketin toplantı odasında görmek isteyeceği bir ürün olacak gibi görünüyor.

Kullanımı bu videodaki gibi kolay olacaksa, her toplantıda bir IT sorumlusu bulunduran ve her toplantının ilk 20 dakikasını teknik ayarlara ayırmak zorunda kalan şirketler bunlardan ettiği iş gücü tasarrufuyla bile cihazı amorti edebilir.

Logitech Group teknik detayları

Logitech GROUP, keskin, net ve toplantıda herkes tarafından duyulabilecek kalitede ses sağlayan çift yönlü, şık bir hoparlöre sahip. Metal kasa akustik performansı artırmaya yardımcı olurken, mikrofon ve hoparlörü izole ederek yüksek ses kalitesi sağlıyor. Dört yönlü mikrofonlar, akustik yankı ve gürültü önleme teknolojisinin bir arada sunulması, katılımcılara gerçekçi bir konuşma olanağı sağlıyor. Konuşmalar, standart ekipman tabanın 6m uzaklığına kadar net bir şekilde duyuluyor. İsteğe bağlı ekstra mikrofonlarla ise büyük salonlar için aralığı 8,5m’ye kadar genişletilebiliyor. Aynı zamanda sesli çağrılar için, Bluetooth® özelliğiyle de mobil cihazlarla kullanılabiliyor.

Öte yandan 1080p Full HD video kalitesine sahip Logitech GROUP, konferansa katılanların ifadelerinin ve hareketlerinin açıkça görülmesini, 90 derecelik net görüş alanı ve titreme önleyici özellikleriyle de odadaki herkesin birbirini görmesini sağlıyor. Ayarlanabilir H.264 video kodlama sayesinde çok daha net bir görüntü elde ediliyor.10x kayıpsız HD zoom, katılımcıların yakın çekimlerle nesnelere ve akıllı tahtadaki içeriğe odaklanmasını kolaylaştırıyor.

Logitech GROUP, işletmelerin sertifikalı yazılım uygulamalarıyla dağıtılan işgücü arasındaki işbirliğini kolaylaştırmaya yardımcı oluyor. (Microsoft® Lync® 2013 için optimize edilen ürün,  Skype for Business, Cisco Jabber® ve WebEx® için sertifikalandırıldı.) Logitech Collaboration Programı üyeleriyle gelişmiş bir entegrasyon sağlarken, hemen hemen tüm video konferans platformlarıyla sorunsuz bir deneyim yaratıyor. Logitech GROUP, USB bağlantısı olan herhangi bir bilgisayarda kolayca çalışıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>